دعوت به خواندن رمان «کلمه‌های آبی تیره»

این کتاب، یک داستان عاشقانه است

نشر آموت به تازگی رمان خواندنی و جذاب کلمه‌های آبی تیره را منتشر کرده است. این کتاب یک یادآوری خیره‌کننده در مورد قدرت کلمه‌ها، کتاب‌ها و داستان‌هاست.
این کتاب، یک داستان عاشقانه است

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) «کلمه‌های آبی تیره» داستان یک کتابفروشی به اسم هاولینگ است که خوانندگان برای غریبه‌ها، معشوقه‌شان و شاعران نامه می‌نویسند.

در معرفی این رمان آمده است: «این داستان هنری و ریچل هم هست؛ قبل از اینکه ریچل به شهری در کنار دریا سفر کند آن‌ها بهترین دوست همدیگرند. حالا ریچل دوباره به شهر برگشته است و در کنارش در کتابفروشی کار می‌کند. غم بزرگی دارد. چند ماه پیش برادرش غرق شده است و ...»

پشت جلد کتاب هم از زبان منتقدان آمده است: «خواندن کلمه‌های آبی تیره احساسی شبیه‌ یک رقص آرام، یا عاشق شدن، یا شنا کردن در اقیانوس در یک روز بارانی دارد. این کتاب یک یادآوری خیره‌کننده در مورد قدرت کلمه‌ها، کتاب‌ها و داستان‌هاست که قلب شما را پر و سنگین و در عین حال گرسنه و مشتاق برای چیزی بیشتر نگه می‌دارد. کت کرولی جادویی است.»    

«کت کرولی» متولد سال ۱۹۷۱ در شهر ملبورن استرالیا است. او نویسنده‌ی داستان‌های نوجوانان است که کتاب‌هایش در استرالیا و کشورهای بسیاری منتشر شده است. کتاب‌های او عبارتند از: کلمه‌های آبی تیره (۲۰۱۶)، ماه گرافیتی (۲۰۱۱)، تعقیب چارلی داسکین (۲۰۰۵) و سه‌گانه‌ی گریس فالترین (۲۰۰۴). نگاهی به سه دختر، آخرین کتاب مشترک او با فیونا وود و سیمون هاول، در سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شده است. کت در حال حاضر به تدریس نویسندگی خلاق و داستانی نوجوانان در دانشگاه فدراسیون و دانشگاه RMIT استرالیا مشغول است.
این کتاب برنده‌ی جوایز بسیاری شده است از جمله:
جایزه‌ی ادبی ایندی در سال ۲۰۱۷
جایزه‌ی اینکی سال ۲۰۱۷
جایزه‌ی ادبیات نخست‌وزیر در سال ۲۰۱۷

کتاب «کلمه‌های آبی‌ تیره» نوشته‌ی «کت کرولی» و ترجمه‌ نفیسه حسن‌زاده در ۳۲۸ صفحه و به قیمت ۴۱۰۰۰ هزار تومان از سوی نشر آموت به چاپ رسیده است.
کد مطلب : ۲۹۲۵۰۶
http://www.ibna.ir/vdcbg5b50rhb9sp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما