«ققنوس قدس» جدیدترین اثر از انتشارات خط مقدم که گزیده ای از مجموعه اشعار درباره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است روانه بازار شد.
«ققنوس قدس» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در این کتاب 126 صفحه‌ای که توسط علی داووی و کاظم رستمی گردآوری شده است، در قالب‌های غزل، مثنوی و رباعی اشعاری از شاعرانی چون: محمدرضا طهماسبی، علی داوودی، علیرضا قزوه، مهدی جهاندار و... به چشم می‌خورد.
  
کاظم رستمی یکی از گردآورندگان کتاب ققنوس قدس می‌گوید: «درست چند ساعت بعد از شهادت حاج قاسم بود که در تماس با دوستان شاعر تصمیم گرفتیم کاری برای ایشان انجام بدهیم. آن روزها هر کسی می‌خواست کاری انجام بدهد و خشم و حسرت خود در مصیبت از دست دادن حاج قاسم را بروز دهد. ما شاعران آن چه در چنته داشتیم زبان شعر و سخن آهنگین بود. آستین بالا زدیم و "ققنوس قدس" حاصل همراهی و همت دوستان شد.»

در بخشی از کتاب ققنوس قدس از زبان مهدی جهاندار در رسای شهید سلیمانی می‌خوانیم: «کربلا قصه امروز من و توست رفیق/ کربلا ماضی و مستقبل خود را برداشت/ حاج قاسم به رفیقان شهیدش پیوست/ گام دوم، قدم اول خود را برداشت»

اخلاص حاج قاسم سلیمانی و مویی که برای اعتلای نام وطن در بیش از چهار دهه حضورش در میادین گوناگون نبرد سفید کرده بود، خون اقشار مختلف مردم را به قلیان درآورد. در این بین شاعران بسیاری دست به کار شدند و در مدت کوتاهی، حجم قابل توجهی از اشعار در خصوص سردار سلیمانی سروده شد.

رستمی که خود نیز در عالم شاعری دستی برآتش دارد، می‌گوید: «اغراق نیست اگر بگویم ما علمدار سپاه عاشورائیان آخرالزمان را از دست دادیم و یل سپاه‌مان از دست رفت. این چیزی نیست که هیچ شاعری بتواند بگوید من از عهده وصفش برآمدم. اما من و دوستان شاعرم سعی خودمان را کردیم و از میان اشعار فراوانی که در خصوص حاج قاسم سراییده شده بود بهترین‌ها گزینش شدند تا در این کتاب گردآوری شوند.»

«ققنوس قدس» اگرچه یکی از اولین کتاب‌های شعر در خصوص سردار بی بدیل جبهه‌های مقاومت اسلامی حاج قاسم سلیمانی است، اما به نظر می‌رسد آخرین کتاب نباشد و باز شاهد انتشار کتاب‌هایی از این دست در رسای سردار دل‌ها باشیم. قاسم سلیمانی برآمده از متن مردم بود و تا حق شناسی دوستداران بی شمار حاجق قاسم وجود دارد، یاد او پایدار خواهد ماند. 

«ققنوس قدس» جدیدترین اثر از انتشارات خط مقدم با گردآوری علی داوودی و کاظم رستمی که گزیده‌ای از مجموعه اشعار درباره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است با شمارگان 2500 نسخه در 126 صفحه به بهای 20 هزار تومان منتشر شده است.
کد مطلب : ۲۹۲۳۸۶
http://www.ibna.ir/vdch6ini-23nwxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما