به همت پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی

کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» منتشر شد

کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» به منظور بررسی تحصیل و درک سیره امامین انقلاب در راهبری انقلاب اسلامی در عرصه سیاست خارجی به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی موسوی منتشر شد.
کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آنچه در مباحث کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» بررسی می‌شود،  تحصیل و درک سیره امامین انقلاب در راهبری انقلاب در عرصه سیاست خارجی است، اینکه چطور انقلاب و کشور را در این عرصه راهبری می‌کنند، چطور در فراز و نشیب‌های پیش آمده چاره‌جویی دارند و این حرکت عظیم انسانی، اجتماعی و سیاسی را پیش می‌برند.
 
به دنبال شناخت سیره امامین انقلاب به عنوان آخرین تجربه علمی، عملی، عینی و بالاترین دارایی شیعه هستیم تا بتوانیم نسبت خود را با آن مشخص کنیم و بدانیم آیا نسبت موافق و همراه با آن داریم یا مخالف و یا در مواردی همراه هستیم و در مواردی خیر؟
 
اما چرا سیره امامین انقلاب؟ چرا سیره اهل بیت(ع) را بررسی نمی‌کنیم؟ نسبت سیره اهل بیت(ع) و سیره امامین انقلاب چیست؟ حرکت اهل بیت(ع) در فراز و نشیب‌های مختلف تاریخ به دنبال تحقق یک طرح واحد است، طرحی که یک انسان 250 ساله با توجه به شرایط و مقتضیات زمانی الگوهای مختلفی برای پیش برد آن اتخاذ می‌کند و حرکت امامین انقلاب نیز در امتداد آن در بستر تکرارهای تاریخ است، حرکتی که به دنبال پیشبرد و تحقق غایات همان طرح است، طرحی که با شناخت الگوهای رفتاری آن در بستر زمان می‌توانیم الگوی رفتار امروز خود را به خوبی یافته و متناسب با آن رفتار خود را سامان دهیم.
 


اگر چه شناخت تاریخ و سیره اهل بیت(ع) به عنوان یک کار اجتهادی و دقیق کاری نسبتاً سخت و تخصصی است، اما شناخت سیره امامین انقلاب در بستر تاریخ معاصر که اقتباس شده و الگو گرفته از همان طرح و در امتداد آن است راهنمای خوب برای شناخت طرح کلان اهل بیت(ع) و بایسته‌های تکلیف امروز است.

مولف این کتاب، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی موسوی، برای رسیدن به منطق رهبری از انتهای ماجرا شروع می‌کند، یعنی ابتدا گزارش منطق رهبری را بیان و سپس با تطبیق بر مباحث تاریخی از بررسی عینی ماجراهای تاریخی به فهم و استخراج منطق رهبری دست می‌یابد.
 
نگارنده این مجموعه را در 3 فصل تألیف کرده است که، فصل اول به وقایع سال‌های 60 تا 76 می‌پردازد، فصل دوم شامل اتفاقات 76 تا 84 است و فصل سوم به جریانات سال‌های 94 تا 98 می‌پردازد.
 
کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب»، تألیف حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی موسوی در 153 صفحه، شمارگان 1000 نسخه توسط انتشارات باقرالعلوم(ع) روانه بازار نشر شده است. 
کد مطلب : ۲۹۲۱۹۰
http://www.ibna.ir/vdcaounuw49no61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Turkey
Javad
مواد مخدر كورونا سریع روسیه به نام افيفا فير . او به سرعت درمان می شود.