کارتین فروزه، استاد فلسفه و دین دانشگاه کلگری کانادا و مدرس فلسفه‌ی تطبیقی، فلسفه‌ فمینستی و فلسفه‌ سیاسی، در این کتاب، غرب تا شرق فلسفه را در جست و جوی این نیروی ویرانگر می‌کاود.
چرا فیلسوفان نمی‌توانند بخندند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) چرا فیلسوفان نمی‌توانند بخندند از مجموعه مطالعات فسلفی در نشر چشمه است که به تازگی روانه بازار نشر شده است.

در توضیحات پشت جلد کتاب امده است:

سالانه مبالغ هنگفتی صرف ساختن دورهمی‌های رادیویی، تلویزیونی و سینمایی می‌شود تا از مجاری رسمی، امید و شادی را به جامعه تزریق کنند و معمولاً قریب به اتفاق این برنامه‌ها جز پر کردن جیب «عمله‌های لودگی»، نتیجه‌ی دیگری ندارند. علت این امر را نه در خنده‌های جعلی و کیفیت نازل برنامه‌ها، که در بطن خود خنده باید جست: نیروی ویرانگری در این واکنش طبیعی بدن که با مهار زدنش شادکامی به جامعه‌ی افسرده و ترس‌خورده بازنمی‌گردد. کارتین فروزه، استاد فلسفه و دین دانشگاه کلگری کانادا و مدرس فلسفه‌ی تطبیقی، فلسفه‌ی فمینستی و فلسفه‌ سیاسی، در این کتاب، غرب تا شرق فلسفه را در جست و جوی این نیروی ویرانگر می‌کاود. نیرویی که خنده را به دشمن هرگونه مرجعیت و سلسله مراتب مبدل می‌سازد. به همین علت، او بر کار فیلسوفان و مکاتبی تمرکز می‌کند که مرجعیت‌ها را به پرسش می‌گیرند: از نیچه و کیرکگور گرفته تا حکمت چین باستان و آیین بودیسم.‌

کتاب چرا فیلسوفان نمی توانند بخندند اثر کاترین فروزه با ترجمه علی سیاح توسط نشر چشمه در 315 صفحه چاپ شده است.
کد مطلب : ۲۸۷۷۱۵
http://www.ibna.ir/vdchzqnim23n6qd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما