کتاب «گفتگوی میان فمینیسم و اسلام» با عنوان فرعی «تحلیل و نقد مبانی معرفتی فمینیسم اسلامی» نوشته «محسن بدره» ازسوی نشر آرما در اصفهان منتشر شد.
گفتگویی میان فمینیسم و اسلام در قاب یک کتاب
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، مجتبی شاه‌مرادی مدیر انتشارات آرما درباره این کتاب گفت: نویسنده در کتاب «گفتگوی میان فمینیسم و اسلام» تلاش کرده است تا خوانش‌هایی متفاوت و جایگزین از مواجهه اسلام با مسائل زنان در سه، چهار دهه اخیر ارائه دهد.

وی ادامه داد: پژوهشگران اصلی «فمینیسم اسلامی» در زمینه‌های پژوهشی، دیدگاه‌ها و وابستگی‌های فرهنگی متنوعی دارند و به لحاظ تمرکز موضوعی نیز آثار متنوعی را در زمینه مسائل زنان در اسلام و جوامع اسلامی تولید کرده‌اند.

شاه‌مرادی تصریح کرد: پژوهشِ حاضر درصدد است با مطالعه ادبیات 8 نویسنده اصلی این جریان (فاطمه مرنیسی، لیلا احمد، آمنه ودود، رفعت حسن، عزیزه الحبری، اسما بارلاس، کشیا علی، سعدیه شیخ) به‌عنوان نمونه هدفمند خود، مبانی معرفتی آن‌ها را تحلیل و نقد کند. این مبانی معرفتی شامل مؤلفه‌های معرفت‌شناختی، مؤلفه‌های روش‌شناختی و مبانی کلامی-الهیاتی این مؤلفه‌ها می‌شود.
 
وی در پایان گفت: کتاب «گفتگوی میان فمینیسم و اسلام» (تحلیل و نقد مبانی معرفتی فمینیسم اسلامی) نوشته محسن بدره توسط نشر آرما در 312 صفحه رقعی و با بهای ۴۰ هزار تومان منتشر شده است. این کتاب را علاوه بر کتابفروشی‌ها می‌توان به‌صورت آنلاین هم از سایت چهارسوق تهیه کرد.
کد مطلب : ۲۸۷۲۶۸
http://www.ibna.ir/vdcai0nua49nau1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما