مجموعه شعر خردسال «نارنجی و نارنگی» سروده فرشته امینی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.
مجموعه شعر «نارنجی و نارنگی» به دست خردسالان رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شعرهای کودکانه علاوه بر آشنا کردن بچه‌ها با دنیای اطرافشان، می‌توانند کلمات بسیاری را به آن‌ها آموزش داده و توانایی برقراری ارتباط با دیگران را در آن‌ها تقویت کنند. مجموعه شعر خردسال «نارنجی و نارنگی» سروده فرشته امینی که با تصویرگری آرزو قلی‌زاده از سوی بخش کودک و نوجوان انتشارات سوره مهر (مهرک) راهی بازار کتاب شده است، خردسالان را با موضوعاتی مثل زمان، طلوع و غروب خورشید و عناصر آسمان و زمین آشنا می‌کند.
 
همچنین این کتاب که دربردارنده 15 شعر با مضامین مختلف است، بچه‌ها را با مفاهیم مختلفی مانند ماشین، سماور، قوری، آیینه و اشیایی که در اطرافشان است، آشنا می‌کند. برخی دیگر از اشعار این مجموعه نیز رنگ‌های مختلفی مانند زرد، نارنجی، آبی، زرد و ... را به کودک آموزش می‌دهند.
 
«برکه، برف، جزیره، باران، هفته، صورت، مامان‌بزرگ، آبی، زرد، نارنجی، خواهر، سماور، آیینه، مرغ و ماشین» عنوان شعرهایی است که در این مجموعه گنجانده شده است.

در یکی از شعرهای این مجموعه می‌خوانیم:
«می‌چرخن و می‌چرخن
برفای دونه دونه
می‌بارن و می شینن
روی درخت خونه
سرسری آی سرسری
برف سفید دون دون
میون سوز و سرما
یخ نزنی نی‌نی‌ جون»
 
بخش کودک و نوجوان انتشارات سوره مهر (مهرک) کتاب «نارنجی ونارنگی» را با شمارگان دوهزار و 500 نسخه و قیمت 32 هزار تومان منتشر کرده است.
کد مطلب : ۲۸۲۰۹۹
http://www.ibna.ir/vdchwiniw23n6vd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما