کتاب «دستورالعمل‌های ساده برای یک زندگی طولانی»، با توصیه‌هایی ساده و دم‌دستی مانند پوشیدن کفش مناسب و خوردن نهار هر روز در یک زمان واحد، به مخاطب می‌گوید که چگونه کنترل بدن خود را به‌دست بگیرد.
کنترل بدن خود را به‌دست بگیرید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، برای داشتن زندگی سالم، باید مراقبت از خودتان را بلد باشید که شامل هر اقدامی است که برای حفظ و بهبود سلامت، تندرستی، خوشحالی و تحقق بخشیدن به آن انجام می‌دهید. مراقبت از خود، ذهن، بدن و روح شما را تغذیه می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که رشد کنید. شادی و توانایی شما را افزایش داده، توانایی موفقیت و کیفیت زندگی و روابط شما را نیز ارتقا می‌دهد.
 
کتاب «دستورالعمل‌های ساده برای یک زندگی طولانی» نوشته دیوید بی آگوس با ترجمه سحر بستام در سال جاری چاپ و راهی بازار نشر شده است. این کتاب راهنمایی‌ها و توصیه‌هایی کاربردی برای داشتن زندگی سالم و عمر طولانی به مخاطب ارائه می‌دهد. نویسنده در ابتدای کتابش تأکید کرده که مطالعه این کتاب به معنای بی‌نیاز بودن از دارو و یا مراجعه به پزشک در مواقع لزوم نیست.  
 
مولف در مقدمه کتاب می‌نویسد: «هدف من این است که به شما کمک کنم بیشتر روی سلامتی‌تان تکیه کنید،‌ خواه شما درگیر مبارزه با بیماری باشید یا نباشید. می‌خواهم شما را تشویق کنم نگاه خاصی به درک سلامتی بیاندازید و ذهنتان را به تغییر چشم‌انداز پیش رویتان باز کنید که می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی زندگی شما را بهبود بخشد. چیزی که ما احتیاج داریم، یادآوری ساده زندگی به معنای زندگی سالم است. با وجود حجم توصیه‌هایی که روزانه در رسانه‌ها منتقل می‌شود، می‌توان گفت گویای نشانه‌هایی از درهم و برهمی ماست... امیدوارم که آینده شما به وسیله نیروی انتخاب تعیین شود و در صورت لزوم شما را به میز سلامتی رهنمون کند و در نهایت این فقط شمایید که می‌توانید به بیماری‌ها پایان دهید.


هرگز صبحانه را حذف نکنید
«این ضرب‌المثل قدیمی هرگز نمی‌‌میرد؛ بدن شما بعد از یک شب طولانی احتیاج دارد یک پرش متابولیک در روز داشته باشد. ما افرادی را می‌شناسیم که فقط صبحانه ساده و سالم می‌خورند و معمولا به ندرت با مسائل اضافه وزن روبه‌رو می‌شوند. صرف‌نظر از عادات صبحگاهی، نخوردن صبحانه برای از دست دادن وزن، یکی از عادات اشتباه است که شخص می‌تواند مرتکب شود. خوردن غذا در اوایل روز از مصرف بیش از حد در وعده بعدی جلوگیری خواهد کرد و کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزانید و حتی این اجازه را به شما می‌دهد که به راحتی بتوانید در مواقع لزوم از خوردن امتناع کنید. علاوه بر این، خوردن صبحانه مغز شما را بسیار ارتقاء می‌دهد و بهره‌وری و خلاقیت شما را در کل روز افزایش می‌دهد. اگر شما مدت زیادی بعد از برخاستن از خواب صبر کنید و سپس غذا بخورید، هورمون استرس شروع به پمپاژ می‌کند، متابولیسم بدن سالم شما را منحل می‌کند. غلظت بالای هورمون استرس مثل کورتیزون، بدن شما را به نگه داشتن چربی در میان دیگر چیزهای ناخواسته تشویق می‌کند.»


اثرات بی‌خوابی بر سلامت
«شب‌های بد، روزهای بدی را در پی دارد. همه می‌دانیم که فقدان خواب چه تأثیری بر روی ما دارد. ما را پریشان، از نظر روانی گنگ و بی‌حاصل، غیرخلاق و ناخوشایند و خسته و به طرز عصبی ناهماهنگ می‌کند و برخی استدلال می‌کنند که فقدان خواب جدی، مساوی با حالت مست بودن نسبت به انجام مهارت‌های حرکتی می‌باشد. اما اینها فقط نشانه واضحی است که احتمالا شما متوجه آن شده‌‌اید... اثراتی ثابت شده است که نوع خواب دیکته می‌کند چقدر بخوریم؟ چقدر چاق شویم؟ چقدر در برابر عفونت‌ها بجنگیم و چقدر خلاق و هوشمند باشیم؟ چقدر می‌توانیم به خاطر بیاوریم؟ چقدر می‌توانیم چیزهای جدید یاد بگیریم؟ چقدر به راحتی می‌توانیم با استرس کنار بیاییم؟ و اینکه چقدر سریع می‌توانیم اطلاعات را پردازش کنیم؟ مغز بیشتر در شب فعال است تا در طول روز. اگر شما فقط یک و نیم ساعت که در شب احتیاج به آن دارید از دست بدهید، هشیاری شما در روز حدود یک‌سوم پایین می‌آید. می‌توانیم کاری را بدون غذا با کیفیت بهتری انجام بدهیم تا بدون خواب.»
 
نخستین چاپ کتاب «دستورالعمل‌های ساده برای یک زندگی طولانی» در 128صفحه با شمارگان 500نسخه به بهای 26هزارتومان از سوی انتشارات پادینا به بازار نشر عرضه شده است.
کد مطلب : ۲۸۱۷۷۰
http://www.ibna.ir/vdccmsqix2bq4m8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما