به قلم سولماز خواجه‌وند منتشر شد:

داستان دختری با موهای بلند در پشت ابرها

کتاب «تلی دختری با موهای بلند بلند بلند» نوشته سولماز خواجه‌وند از سوی انتشارات فنی ایران منتشر شد.
داستان دختری با موهای بلند در پشت ابرها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «تلی دختری با موهای بلند بلند بلند» کتابی است نوشته سولماز خواجه‌وند که با تصویرگری محمدحسین ماتک در قالب کتاب‌های نردبان قرمز منتشر شده و به موضوع آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان می‌پردازد.
 
«تلی» نام شخصیت اول این داستان است که همراه پدر و مادرش که هواشناس هستند در خانه‌ای نزدیک ابرها زندگی می‌کند. پدر و مادر تلی در خلال آزمایش‌های هواشناسی به تدریج درگیر غبار و آلودگی هوا می‌شوند. بعد از مدتی آن‌ها مجبور می‌شوند به ماموریت هواشناسی یک ماهه بروند. در این مدت تلی که دختری خیال‌پرداز است در تصورش با غولی آشنا می‌شود و همراه او به سیرکی می‌رود و در آن‌جا با ترس‌هایی روبه‌رو می‌شود.
 
خواجه‌وند تلاش کرده با این داستان مفهوم ترس و راه‌های مبارزه با ترس را به کودکان آموزش دهد و حس شجاعت را در آن‌ها تقویت کند.
 
در بخشی از این داستان می‌خوانیم: «بوبو و پرنده با هم دعوا می‌کردند. پرنده پاهایش را بالا آورد و پنجول‌هایش را کشید توی صورت بوبو. بوبو چشم‌هایش را گرفت و عقب رفت. پرنده جلوی پنجره نشسته بود و با چشم‌های باریک بوبو و تلی خوابیده را نگاه می‌کرد و همین‌طور آرام آرام ضرب آهنگ‌ تهدیدآمیز یکنواختی را با طبل می‌زد. تلی توی خواب فریاد بی‌صدایی زد. مثل گیر کردن بادکنک توی گلو. بوبو برگشت و به تلی نگاه کرد. دوید توی اتاق، راکت تنیس را با دندان گرفت و آورد و پرتش کرد طرف تلی. راکت صاف رفت و روی سر تلی فرود آمد. تلی وحشت‌زده از خواب پرید.»
 
انتشارات فنی ایران (نردبان قرمز)، کتاب «تلی دختری با موهای بلند بلند بلند» را با شمارگان هزار نسخه و قیمت 9 هزار تومان منتشر کرده است.
کد مطلب : ۲۸۰۷۹۲
http://www.ibna.ir/vdcf1xd00w6dcea.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما