کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عرضه «بیست و چهار آینه دامغان» در بازار کتاب

31 ارديبهشت 1398 ساعت 11:15

کتاب «بیست چهار آینه دامغان» به قلم شیما دولابی از نویسندگان دامغانی منتشر شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، حسین امینیان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان با اعلام این خبر گفت: کتاب «بیست و چهار آینه دامغان» توسط انتشارات سوره مهر سمنان در مرحله اول به تعداد 1000 نسخه راهی بازار نشر شد.

وی افزود: این کتاب با محتوای تاریخی شامل 24 دوره نمایندگی دامغان از سال 1285 تا 1357 در مجلس شورای ملی قبل از انقلاب است و در واقع در طول 72 سال تاریخ‌نویسی این بانوی دامغانی نویسنده، 9 نماینده دامغان معرفی شده است.

وی اظهار داشت: این کتاب در بیش از 200 صفحه گردآوری شده و تاریخ محلی دامغان و به نوعی، اوضاع سیاسی ایران را بیان می‌کند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دامغان تصریح کرد: این کتاب تاریخی اولین اثر شیما دولابی است که علاوه بر آن، 17 مقاله تاریخی و تعدادی مقاله علمی پژوهشی از این نویسنده گردآوری شده است.

همچنین شیما دولابی نویسنده کتاب «بیست و چهار آینه دامغان» درباره هدف خود از گردآوری این اثر، گفت: فارغ التحصیلی در رشته تاریخ و علاقه شخصی و دعوت فرهیختگان دامغان، سبب گردآوری و انتشار این کتاب شد.

دولابی تصریح کرد: علاوه بر معرفی 9 نماینده دامغان در قبل از انقلاب، همزمان اوضاع سیاسی ایران و دامغان، چگونگی رای گیری، اقدام‌های مهم نمایندگان و اظهارنظر‌ها، در این کتاب به صورت مفصل بیان شده است.

وی اضافه کرد: 200 سند مهم تاریخی در مدت 72 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در این کتاب قابل مشاهده است.

شیما دولابی گفت: از تعداد 24 دوره نمایندگی دامغان، 23 دوره نماینده این شهرستان با سمنان مشترک بود و دوره آخر از سال 54 تا 56 برعهده مجتبی عالمی بود که برای نخستین بار، این شهرستان دارای نماینده مستقل شد.

نویسنده کتاب «بیست و چهار آینه دامغان» خاطر نشان کرد: مرور تحولات تاریخی، از جمله علایق مردم به ویژه جوانان نسل سه و چهارم انقلاب است که امیدوارم این کتاب، بتواند بازگو کننده خوبی از تحولات تاریخی باشد.


کد مطلب: 275794

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/book/275794/عرضه-بیست-چهار-آینه-دامغان-بازار-کتاب

ایبنا
  http://www.ibna.ir