زندگی‌نامه فرهاد مهراد به نمایشگاه کتاب رسید

روایتی از زندگی خواننده رضا موتوری در «چون بوی تلخ خوش کندر»

کتاب «چون بوی تلخ خوش کندر» اثر وحید کهندل، زندگی‌نامه فرهاد مهراد خواننده و موزیسین ایرانی منتشر شد.
روایتی از زندگی خواننده رضا موتوری در «چون بوی تلخ خوش کندر»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «چون بوی تلخ خوش کندر» اثر وحید کهندل زندگی‌نامه فرهاد مهراد خواننده و موزیسین ایرانی است و آن‌طور که در کتاب گفته شده است نویسنده در این اثر در پی گفتن از موسیقی و سبک کارهای این خواننده نیست؛‌ بلکه فرهاد مهراد را در قامت یک انسان روایت می‌کند و از سرگذشت و زندگی‌اش می‌گوید. پیش از این آثاری درباره زندگی این نوازنده منتشر شده بود اما شکی در صحت آن‌ها بود و همین دلیلی شد تا کهندل دست به نگارش این کتاب بزند.

نویسنده در این کتاب از کودکی فرهاد مهراد شروع می‌کند و زندگی‌اش را روایت می‌کند. از علاقه‌اش به موسیقی می‌گوید و هوش سرشاری که در فراگیری این هنر داشت. همچنین از دوران مدرسه او می‌گوید برخی از کارنامه تحصیلی این خواننده را به نمایش می‌گذارد.

 رفته رفته شرایط زندگی فرهاد در دوران جوانی‌اش را باز گو کرده و شرکت در گروهای موسیقی مختلف و اجرا در مکان‌ها گوناگون را بیان می‌کند. پس از آن نیز به روایت حضور مهراد در گروه‌های مختلف موسیقی می‌پردازد. نویسنده در بخشی از کتاب هم به خوانندگی فرهاد پیش از انقلاب می‌پردازد، زمانی که آهنگ فیلم‌ رضا موتوری ساخته مسعود کیمیایی را خواند و درِ دیگری در زندگی‌اش گشوده شد. در ادامه نیز کارهای بعدی این خواننده را در برهه‌های مختلف زندگی‌اش نشان می‌دهد.

در این کتاب شاهد اسکن برخی یادداشت‌های فرهاد مهراد، برخی حاشیه‌نویسی‌ها در گوشه و کنار کتاب‌های مختلف از جمله قران که بر قسمتی از ترجمه آن ایراد گرفته است و عکس‌هایی از دوران مختلف زندگی او هستیم. در میانه کتاب نیز عکسی از پوستر فیلم رضا موتوری و پوستر چند اجرای این خواننده می‌بینیم؛ در پایان کتاب «چون بوی تلخ خوش کندر» نیز شاهد عکس‌هایی هستیم که مهراد با دوربین خود  برداشته است. او علاوه بر موسیقی به عکاسی هم علاقه داشت نویسنده در بخشی از کتاب هم داستان‌هایی از زندگی فرهاد مهراد را روایت می‌کند.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:
فرهاد در رسیدگی به حیوانات مریض ید طولایی داشت. درخشنده، خواهر فرهاد، تعریف می‌کند که فرهاد در دوران کودکی گربه بد حال کثیفی را در کوچه پیدا کرده و با خودش به خانه آورده بود. او اول یک دل سیر برای گربه گریه می‌کند .و بعد به داروخانه می‌رود و برایش قطره چشم می‌خرد. هر بار فرهاد به باغچه آقای ربوبی می‌رفت، به دقت مشغول تماشای مرغ و خروس‌ها و کندوهای زنبورعسل می‌شد. (صفحه209-208)

نشر ماهی کتاب را در ۱۵۰۰نسخه و با قیمت ۴۸۰۰۰ تومان منتشر کرده است.
 
کد مطلب : ۲۷۴۷۴۳
http://www.ibna.ir/vdceee8wxjh8ffi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما