مجموعه 12 جلدی «قصه‌های روز» شامل 365 قصه برای هر روز سال است که از سوی انتشارات شهر قلم برای کودکان منتشر شده است.
​365 قصه کودکانه برای هر روز سال
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) شعر و قصه از موضوعات مورد علاقه اغلب بچه‌ها است، به همین دلیل معمولا بزرگترها هنگام خواب قصه‌ای برای بچه‌ها می‌خوانند‌. اما بسیاری از کودکان دوست دارند در طول روز هم شعر و قصه بخوانند و قصه‌خواندن فقط به برخی شب‌ها محدود نشود. از این رو یک کتاب را مجبورند بارها و بارها بخوانند تا پدر ومادر برایشان کتاب جدید بخرد و شنیدن شعرها و قصه‌های تکراری آن‌ها را خسته و دلزده می‌کند. مجموعه‌ای 12جلدی «قصه‌های روز» اثر جمعی از نویسندگان است که با دبیری سیدنوید سیدعلی‌اکبر از سوی انتشارات شهرقلم منتشر شده است.
 
این مجموعه شامل 12 بخش و هر جلد شامل 30 تا 31 قصه بسته به ماه‌های سال است و این امکان را برای کودکان 8 تا 12 ساله فراهم کرده که در هر روز از سال شعر و قصه جدیدی را بخوانند و از خواندن شعرهای تکراری رها شوند. قصه‌های هرماه در فضا و سرزمین خاصی با تعدادی شخصیت ثابت اتفاق می‌افتد. تم برخی از این قصه‌ها ترسناک است اما قصه‌های اکثر ماه‌ها فضای طنز و فانتزی دارند.
 
در توضیح این کتاب آمده است: «این بار به جای هرشب یک قصه، هر روز یک داستان بخوانید. مجموعه 12 جلدی «قصه‌های روز» قصه‌های خواب نیستند، قصه‌های پرهیجان بیداری‌اند. نویسندگان مختلف درهر کتاب از این مجموعه داستان‌های خود را در فضایی مشترک نوشته‌اند، فضایی که تجربه تازه به آن‌ها بخشیده است.»
 
مریم فیاضی، راحیل ذبیحی، سولماز خواجه‌وند، اعظم مهدوی، روناک ربیعی، امیر عباسیان، سپیده صریحی، پیام ابراهیمی و سیدنوید سیدعلی‌اکبر از نویسندگان این مجموعه هستند و هرجلد آن از سوی یک تصویرساز تصویرگری شده است.
 
نام هر کتاب با توجه به فصل آن عبارت است از فروردین: «جنگل رازآلود»، اردیبهشت: «سیاره شگفت‌انگیز»، خرداد: «رودخانه سرزمین دور»، تیر: «قصر گمشده»، مرداد: «سیرک قوطی‌های پرنده»، شهریور: «سرزمین خوراکی‌های خوشمزه»، مهر: «مدرسه هیچ تا پوچ»، آبان: «قلعه جادوگران چهل گیس»، آذر: «شهر آدم‌های عجیب و غریب»، دی: «کوه تک و چندتا گنده‌بک»، بهمن: «هتل پرستاره جزیره پلیکان» و اسفند: «موزه عروسک‌ها».
 
مجموعه «قصه‌های روز» با شمارگان هزار نسخه و قیمت 520 هزار ریال برای هرجلد از سوی انتشارات شهر قلم منتشر شده است.
 
کد مطلب : ۲۷۰۲۰۶
http://www.ibna.ir/vdce778wpjh8fwi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما