کتاب «تپلی: به بدنم دست نزن!» اثری است که به کودکان مراقبت‌های جنسی را می‌آموزد.
تپلی: به بدنم دست نزن!
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «تپلی: به بدنم دست نزن!» اثری است که به کودکان مراقبت‌های جنسی را می‌آموزد. این اثر در شش ماه گذشته دوبار از سوی انتشارات فنی ایران منتشر شده و هم اکنون چاپ هشتم آن وارد بازار کتاب کودک شده است.
 
«تپلی: به بدنم دست نزن!» در قالب یک داستان به دختران و پسران تفاوت‌های ظاهری دو جنس را می‌آموزد. مادر تپلی و کپلی که دو خرس کوچک‌اند به آنها یاد می‌دهد که قسمت‌های خصوصی بدن چیست و چه کسانی و در چه شرایطی می‌توانند این اندام را ببینند.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:« مامان گفت: بیشتر وقت‌ها بغل کردن و لمس‌کردن ما را خوشحال می‌کند ولی گاهی هم ما را می‌ترساند یا احساس عجیبی پیدا می‌کنیم. حتی گاهی که آرام ما را لمس می‌کنند، ناراحت می‌شویم. اگر کسی خواست تو را جوری لمس کند که بترسی یا خوشت نیاید،‌ بگو  نه! بعد بیا پیش من یا بابا و کمک بخواه. مامان هردوی ما را بغل کرد و گفت: شما بی‌نظیرید. بدن شما مال هیچ‌کس نیست. بدنتان مال شماست. شما مسوول مراقبت از آن هستید.»
 
گفتنی است آموزش مهارت‌های اجتماعی و رفتاری یکی از مسایلی است که در چندسال اخیر مدنظر ناشران مختلف قرار گرفته است. تربیت جنسی از جمله موضوعاتی است که توسط کتاب‌های نردبان به آن پرداخته شده است.
 
«تپلی: به بدنم دست نزن!» از سوی گروه نویسندگان تالیف شده و ترجمه‌ آن را هستی سعادت برعهده داشته است.
 
انتشارات فنی ایران این کتاب را که 4 هزار تومان قیمت دارد برای مخاطبان بالای 6 سال منتشر کرده است.
 
کد مطلب : ۲۶۶۰۱۱
http://www.ibna.ir/vdcdf90xfyt09z6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما