کتاب «امام حسین آموزگار زندگی» به قلم فاطمه طریقت از سوی انتشارات سرو دانا برای نوجوانان منتشر شد.
​آشنایی نوجوانان با «امام حسین آموزگار زندگی»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «امام حسین آموزگار زندگی» شامل 9 گفتار است که به قلم فاطمه طریقت از سوی انتشارات سرو دانا برای نوجوانان منتشر شده است. این 9 گفتار، شامل معرفی امام حسین (ع)، همسران و فرزندان امام حسین (ع)، ادوار گوناگون زندگی امام حسین (ع)، امام حسین (ع) و وقایع کربلا، سرانجام قاتلین امام حسین (ع)، عبادت امام حسین (ع)، کربلا در نگاه تاریخ و روایات، اعجاز امام حسین (ع) و اخلاق و گفتار امام حسین (ع) است.
 
نویسنده در پیش‌گفتار این کتاب نوشته است: «سوال‌های بسیاری در ذهن من موج می‌زند و در جست‌جوی پاسخی قاطع برای آنها هستم. همواره به این موضوع می‌اندیشم که چرا ما خود را مسلمان می‌دانیم و خودمان را در شمار شیعیان حضرت علی (ع) می‌دانیم، ولی به مسائل دینی خود مانند نماز و روزه و حجاب پایبند نیستیم و در این باره کوتاهی می‌کنیم؟ چراهای بسیاری در ذهنم می‌آید و جوابی برای آن نیافته‌ام؛ مثلا اینکه چرا وقتی حضرت رقیه دختر کوچک امام حسین(ع) در فراق پدر اشک می‌ریخت و بی‌تاب می‌کرد و پدرش را صدا می‌زد، دشمن چنین رفتار ناجوانمردانه‌ای کرد و سربریده پدرش را برای این دختر کوچک آورد و آن طفل با مشاهده سرخونین پدر از هوش رفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد؟!
 
و یا اینکه مگر نوزاد شیرخوار چه گناهی مرتکب شده بود که این‌گونه باید با تیری سه‌شعبه از پا درمی‌آمد و در خون خویش دست و پا می‌زد. به راستی، اینان مگر مدعی مسلمانی و مصاحبت رسول را نداشتند که با عزیزان پیامبر اکرم چنین کردند؟ آیا ما نیز اگر در آن زمان بودیم، این‌گونه عمل می‌کردیم؟ اما وقتی به دل خود رجوع می‌کنم، می‌بینم که نمی‌توانم محبوبم را در رنج و مصیبت ببینم و جانم را فدایش نکنم، همچو مادری که فدارکاری می‌کند و فرزاندش را از دل آتش نجات می‌دهد.»

در بخشی از گفتار اول این کتاب با عنوان «معرفی امام حسین» می‌خوانیم: «نسب حسین بن علی بن ابی طالب بن عبدالمطلب بن هاشم بن عبدم ناف، هاشمی و قریشی است. ایشان نوه حضرت محمد است. پدرش امیرالمومنین علی(ع) نخستین امام شیعیان و مادرش حضرت فاطمه زهرا است. امام حسین (ع) دومین فرزند حضرت علی (ع) و فاطمه (س) است.
 
جد مادری ایشان خاتم انبیاست که از طرف خداوند متعال به خطاب شریف «لولاک لما خلقت الافلاک؛ اگر تو نبودی، عالم هستی را نمی‌آفریدم» مشرف شده است. آیین و کتاب آسمانی‌اش جهانی و جاودانی است و پیامبری پس از او مبعوث نشده و نخواهد شد. حضرت محمد (ص) در چهل سالگی به رسالت برگزیده شدند و بعد از 23 سال تبلیغ و ترویج آیین جهانی اسلام، در 63 سالگی در مدینه موره رحلت کردند.»
 
انتشارات سرو دانا، کتاب «امام حسین آموزگار زندگی» را در قالب 80 صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت 100 هزار ریال منتشر کرده است.
کد مطلب : ۲۵۲۳۶۰
http://www.ibna.ir/vdcfv0d0xw6dtma.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما