مجموعه چهار جلدی «این من هستم» با ترجمه و بازآفرینی افسانه شعبان نژاد از سوی انتشارات لوپه‌تو منتشر شد.
​شعبان نژاد مجموعه «این من هستم» را ترجمه کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه «این من هستم» با ترجمه و بازآفرینی افسانه شعبان نژاد از سوی انتشارات لوپه‌تو منتشر شده است. عنوان‌های این مجموعه چهار جلدی عبارتند از: «در قلب من»، «من شجاع هستم»، «سلام نی نی کوچولو» و «من یک گنج دارم».
 
شعبان‌نژاد در کتاب «در قلب من» از احساس‌های مختلف مثل شادی، غم، ترس و ... با زبانی کودکانه برای کودکان سخن می‌گوید. در کتاب «من شجاع هستم» نیز از ترس‌های کودک و راهکارهای مناسب برای غلبه بر آنها با زبانی کودکانه سخن می‌گوید.
 
نویسنده در کتاب «سلام نی نی کوچولو» از انتظار شیرین کودکی که قرار است خواهر یا برادر شود سخن می‌گوید. در کتاب «من یک گنج دارم» نیز از شادی‌ها و لذت‌های طبیعی کودکان حرف می‌زند.
 
در بخشی از کتاب «من یک گنج دارم» می‌خوانیم: «امروز مادربزرگم یک صندوقچه خوشگل به من داد. او می‌داند که من از صندوقچه‌ام خوب مواظبت می‌کنم. چون که من دختر بزرگی هستم. آن صندوقچه گنج خودم است. می‌خواهم گنج‌هایم را در آن قایم کنم. اما چیزهایی توی صندوقچه‌ام بگذارم؟
آب نبات و شیرینی‌هایم؟
نه آنها به صندوقچه‌ام را خط‌خطی می‌کنند. تازه عروسک خرسی هم توی آنجا نمی‌شود.»
 
افسانه شعبان‌نژاد، شاعر، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، در سال 1342، در شهداد از توابع کرمان به دنیا آمد. وی فعالیت‌های هنری خود را در سن 18 سالگی و با چاپ اولین مجموعه داستان اش برای نوجوانان با نام «نه من نمی‌ترسم» آغاز کرد. شعبان‌نژاد نزدیک به 130 اثر در زمینه شعر، قصه و رمان به چاپ رسانده است كه از آن میان حدود 40 اثر توانسته‌اند جوایزی از جشنواره‌های مختلف هنری و ادبی دریافت كنند.

شعبان نژاد آثار زیادی را در کارنامه‌ خود دارد. از آن جمله می‌توان به «آشناى غنچه ها»، «باغ هزار دخترون»، «بابا و باران»، «جشن گنجشك‌ها»، «يك آسمون، دو آسمون»، «كلاغه كجاست؟ روى درخت»، «خانم چمن و درخت زردآلو»، «شيشه آواز»، «النگوهاى قرمز»، «يار پنهان»، «دختر كدو تنبل»، «باغ فرشته‌ها»، «بهار گمشده»، «صداى صنوبر» و «زنبور و سيب قرمز» اشاره کرد.
  
انتشارات لوپه تو مجموعه 4 جلدی «این من هستم» را با شمارگان هزار نسخه و قیمت 65 هزار ریال برای هر جلد منتشر کرده است.
کد مطلب : ۲۵۱۷۶۲
http://www.ibna.ir/vdcai6nuu49nm01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما