کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مجموعه مقالات سمینار «گذشته، حال و آینده دریاچه ارومیه» کتاب شد

4 شهريور 1394 ساعت 11:34

کتاب «مجموعه مقالات و مذاکرات سمینار گذشته، حال و آینده دریاچه ارومیه» به همت شاخه زمین‌شناسی گروه علوم پایه فرهنگستان علوم و با تنظیم و ویرایش مهدی زارع منتشر شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) کتاب «مجموعه مقالات و مذاکرات سمینار گذشته، حال و آینده دریاچه ارومیه» شامل مقالات، سخنرانی‌ها و همه مباحث و اظهارنظرها و جزئیات جلسه میزگرد سمینار گذشته، حال و آینده دریاچه، در 186 صفحه با تنظیم و ویرایش دکتر مهدی زارع منتشر شده است. این سمینار در آذرماه 93 برگزار شده بود. 

پیشگفتار، سخنان دکتر علی درویش‌زاده، رئیس شاخه زمین‌شناسی فرهنگستان علوم و مدرس دانشگاه تهران در جلسه افتتاحیه، سخنرانی دکتر مسعود تجریشی، مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با عنوان «ضرورت و اقدامات صورت گرفته برای احیای دریاچه ارومیه»، مقاله دکتر عبدالحسین امینی، مدرس دانشگاه تهران و عضو وابسته شاخه زمین‌شناسی فرهنگستان علوم با عنوان «گذشته، حال و آینده دریاچه ارومیه بر اساس شواهد رسوب‌شناسی» و مقاله دکتر اصغر اصغری‌مقدم، مدرس دانشگاه تبریز با عنوان «بررسی اندرکنش دریاچه ارومیه با جریانات سطحی و آبخوان‌های دشت مشاور» برخی از بخش‌های کتاب را شامل می‌شوند.

دیگر بخش‌های این کتاب شامل مقاله دکتر نوذر سامانی، مدرس دانشگاه شیراز با عنوان «مدل‌سازی ارتباط و تبادل آب‌های سطحی و زیر‌زمینی و نقش آن در مدیریت بحران آب»، مقاله دکتر علیرضا زراسوندی، مدرس دانشگاه شهید چمران اهواز با عنوان «نگاهی به پیامدهای زمین زیست‌محیطی و زمین پزشکی دریاچه ارومیه»، مقاله دکتر مهدی زارع، عضو هیأت علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله و همکار مدعو شاخه زمین‌شناسی فرهنگستان علوم با عنوان «لرزه‌خیزی و ساختارهای پهناور دریاچه ارومیه» و مشروح مباحث مطرح‌شده از سوی صاحب‌نظران در جلسه میزگرد سمینار است.

بخش پایانی کتاب نیز به «جمع‌بندی و چکیده سمینار گذشته، حال و آینده دریاچه ارومیه» به قلم دکتر فرید‌مر، عضو پیوسته شاخه زمین‌شناسی فرهنگستان علوم و مدرس دانشگاه شیراز اختصاص دارد. نظرات و پیشنهادهای شرکت‌کنندگان درباره سمینار، تصاویر و پوستر سمینار نیز در این کتاب گنجانده شده است.


کد مطلب: 226342

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/book/226342/مجموعه-مقالات-سمینار-گذشته-حال-آینده-دریاچه-ارومیه-کتاب

ایبنا
  http://www.ibna.ir