نشر کتاب دانشگاهی نخستین چاپ کتاب «++C بدون اشک» را به قلم جواد وحیدی و امید محبتی‌مقدم منتشر کرد.
یادگیری ++C بدون اشک ممکن شد!
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نخستین چاپ کتاب « ++C بدون اشک» نوشته جواد وحیدی و امید محبتی‌مقدم از سوی نشر کتاب دانشگاهی منتشر شد. این کتاب در 9 فصل به آموزش برنامه‌نویسی ++C می‌پردازد. مطالب کتاب به‌گونه‌ای تنظیم شده  که خواننده با یک ترتیب منطقی، برنامه‌نویسی ++C را بیاموزد. مهم‌ترین فصل‌های این کتاب عبارتند از «به دنیای ++C خوش آمدید»، «توابع»، «ساختمان»، «برنامه‌نویسی شی‌گرا».
 
مؤلفان در پشت جلد کتاب، در معرفی آن نوشته‌اند: «این اثر مرجع مناسبی است که به مخاطبان کمک می‌کند تا زبان ++C را به آسانی فرا بگیرند و با مطالعه نقاط قوت گوناگون آن، توانایی لازم را برای نوشتن برنامه‌های مختلف کسب کنند. کتاب «++C بدون اشک» با آموزش گام به گام، ارایه مثال‌ها و تمرین‌های فراوان و توجه به نکات کلیدی و همچنین ذکر اشتباهات رایج در برنامه‌نویسی، خواننده را در هر سطحی از مبتدی تا پیش رفته قادر می‌سازد تا یک برنامه‌نویس توانا شود.»
 
در فصل «به دنیای++C خوش آمدید» ضمن اشاره به تاریخچه برنامه‌‌نویسی و بیان توضیحاتی درباره ضرورت استفاده از این زبان، به تعریف مسائل پایه‌ای و ابتدایی برای شروع یادگیری زبان برنامه‌نویسی ++C و انواع عملگرها از جمله عملگرهای ریاضی، کاما، ترکیبی، مقایسه‌ای، منطقی، بیتی و یکانی اشاره شده است. در ادامه این فصل تغییردهنده‌های خروجی و انواع خطاهای رایج  معرفی و تشریح شده‌اند. 
 
«توابع» عنوان فصل دیگری از کتاب است که نویسندگان در آن الگوی تابع، انواع آرگومان‌ها، حوزه تغییر و کلاس حافظه یک متغیر را که در برنامه‌نویسی مهم هستند، ارائه کرده‌اند. انواع توابع مانند توابع کاراکتری و توابع ریاضیاتی که اساس زبان‌های برنامه‌نویسی هستند نیز در این فصل آمده است.
 
مؤلفان در فصل دیگری از کتاب با عنوان «ساختمان» ساختمان و متغیرهای آن‌را تعریف کرده و پس از آن به تعاریف مهمی همچون آرایه‌های ساختمانی، انواع استفاده از ساختمان در داخل تابع، ساختمان‌ها تو در تو، فیلدهای بیتی و یونیون پرداخته‌اند.
 
«برنامه‌نویسی شی‌گرا» یکی از مهم‌ترین فصل‌های کتاب است که در آن به تفاوت بین برنامه‌نویسی شی‌گرا و برنامه‌نویسی رویه‌ای اشاره شده است. ویژگی‌های پایه‌ای برنامه‌نویسی شی‌گرا و انواع سازنده‌ها از جمله سازنده پیش فرض، سازنده با پارامتر و سازنده کپی در این فصل تعریف شده است.
 
نخستین چاپ کتاب «++C بدون اشک» با شمارگان یک‌هزار و 100 نسخه در 360 صفحه، به بهای 14 هزار و 500 تومان از سوی نشر کتاب دانشگاهی منتشر شده است.
 
کد مطلب : ۲۱۲۶۸۶
http://www.ibna.ir/vdcc4iqie2bqse8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما